Как да се забавляваме на парти и тайно да останем трезви?
Когато има празници (или е просто парти), хората обичайно ги отбелязват с доста алкохол. Това може да е сериозно предизвикателство за онези от нас, които имат причина да не пият или не искат да прекаляват, за да не се събудят на следващата сутрин с махмурлук. Има ли начин да се включим пълноценно в партито, без да пием и без някой да разбере за това? Ето какво мислят по въпроса от Club Soda:
Духът на празника подтиква хората към щедрост, когато става дума да ви купят питие или да настояват да останете за по още едно. Новината, че вие не пиете може да бъде посрещната с шок и неловка тишина, сякаш току-що сте обявили, че се намирате в последен стадий на смъртоносна болест. Сигурно няма да искате да прекарате цялата вечер, за да отговаряте на въпроса „Защо не?“. Затова ви предлагаме няколко съвета как тихомълком да останете трезви, ако искате да го скриете – независимо дали трябва да ставате за работа на следващата сутрин или не.
Най-добрите съвети на Club Soda:
1. Тоник с тоник. Напитка с джин и тоник изглежда по абсолютно същия начин както и напитка с тоник и тоник. Ако за вас е било обичайно да пиете коктейли, кой може да разбере, че няма водка в колата ви? А последната мода да се пие джин доведе до появата на множество интересни видове тоник, които да вървят с него (или пък без него). Можете да пиете тоника си с кардамон, бъз, с лимон и розмарин или по друг начин, който ви харесва.
2. Бирата с лимонада, която никога не свършва. Това е съветът на един от членовете на клуба, който си купува бира с най-ниското съдържание на алкохол, което може да намери и след това я долива само с лимонада чак до края на вечерта. Друг вариант е да си вземете вино с ниско съдържание на алкохол и след това да допълвате чашата си само с газирана вода.
3. Редувайте. Ако някой ви предложи да ви купи питие, поискайте му нещо безалкохолно или чаша вода и му кажете, че редувате алкохолни и безалкохолни напитки. В действителност, редуването на алкохолни с безалкохолни напитки е добър начин да направите употребата си по-умерена и да намалите до минимум обезводняването си на следващия ден.
4. Барманите. Служителите зад бара са ваши приятели. Ако не искате хората да знаят, че не пиете, снабдете се със съюзник като предварително се договорите с бармана, че когато поръчате „обичайното“, той ще ви поднесе безалкохолна напитка. Може да ви се струва странно, но вероятно барманите и преди са били молени за това, защото някой е бременен или току-що е отказал пиенето, или понеже не иска да го третират като мутант, само защото не пие алкохол.
5. Лошата памет на пияния. Ако някой ви купи питие, разнасяйте го наоколо за известно време и после го оставете някъде. Или го пробутайте на доверен приятел, който знае, че не пиете. Ако останалите пият, не е много вероятно да следят какво се случва с вашата чаша.
6. Това излезе от контрол и е време да си вървя. Някой купува ли ви шотове? Останали ли сте твърде дълго? Вашето извинение за шотовете може да бъде: „Ако изпия още един, ще повърна“ или „(сложете името на алкохола) ме кара да повръщам“. Всъщност колкото по-рано си организирате стратегията за оттегляне, толкова по-добре. „С кола съм“ винаги е солидно извинение и ви помага да избягвате всякакъв алкохол. Но също така има и „Изморен съм“, „Настинал съм“, „На антибиотици съм“, „Ще ми доставят пратка“, „Трябва да ставам рано“, „Утре съм на работа“, „Пих твърде много предната вечер“ или всякаква друга причина, поради която няма да пиете. Която, както излиза, може да е почти всичко. Някоя от тях може дори да е истина.
Забавлявайте се на партито трезви и в безопасност!